koszyk online

Domino - drewniana gra dla całej rodziny

Domino - drewniana gra dla całej rodziny
Domino - drewniana gra dla całej rodziny
Nowa cena: 22.99 PLN


sztuk:


 

DOMINO Z DREWNA

W naszej grze, płytki zostały wykonane ze sklejki drewnianej o grubości 5mm i ozdobione oryginalnymi motywami dziecięcymi.

Regulamin gry:

Gra przeznaczona jest dla 2,3 lub 4 graczy

Kostki odwraca się rysunkami do spodu i miesza. Następnie wybiera się  gracza rozpoczynającego ( najczęściej jest to najmłodszy z graczy)   Gracze pobierają płytki poczynając od rozpoczynającego, zgodnie z ruchem wskazówek zegara, po jednej płytce  lub od razu w odpowiedniej liczbie (zwykle nie więcej niż siedem), nie pokazując ich pozostałym graczom. Płytki pozostające na stole to „talon". Rozpoczynający wykłada dowolną płytkę a pozostali, kolejno, dokładają swoje według ustalonych zasad.

Kostki dokładane są tak, aby stykające się pola miały taki sam rysunek. Jeśli kolejny gracz nie posiada kostki z takim samym rysunkiem, który mógłby dołożyć według podanej zasady, dobiera kostkę z pozostałej na stole puli. Według umowy, jeśli dobrana kostka również nie pasuje do wyłożonych, gracz dobiera dalsze kostki , aż do wybrania właściwej (lub wyczerpania talonu), lub ruch wykonuje gracz następny. Wygrywa gracz, który pierwszy wyłoży wszystkie posiadane kostki lub „zamknie" grę wykładając kostkę jednym polem pasujący do jednego końca utworzonego z wykładanych kostek „węża", a drugim – do drugiego końca.

Każda płytka podzielona jest na dwa kwadratowe pola na każdym z pól 1 rysunek. W zestawie jest 28 kostek. Pudełko drewniane o rozmiarze 17x13
HERN Tomasz Witek

Grzechynia 470

34-220 Maków Podhalanski

NIP: 552-123-37-26
tel. +48 663 946 091